Bake Off - Ale ciacho!

Słodkie trio Barbary

Biszkopt
12 jaj
390 g cukru
380 g mąki pszennej
120 g mąki ziemniaczanej
skórka starta z 1 cytryny
20 g liofilizowanych malin
20 g liofilizowanych jagód

Krem
700 g śmietany 36%
20 g żelatyny
odrobina wody
20 g cukru
500 g białej czekolady
200 g masła
250 g serka mascarpone

Frużelina z jagód i jeżyn
300 g jeżyn
300 g jagód
100 g malin
3 łyżki cukru
1 cytryna
10 g żelatyny

Krem cytrynowy
2 jajka
2 żółtka
155 g cukru
85 g masła
sok i skórka starta z 2 cytryn

Krem maślany na bezie szwajcarskiej
1½ szklanki cukru
6 białek
1 szczypta soli
1½ szklanki cukru
470 g masła w temperaturze pokojowej
ekstrakt malinowy do smaku

Złożenie
odrobina wody
sok wyciśnięty z 1 cytryny
1 łyżka brązowego cukru
garść rozdrobnionych malin
garść rozdrobnionych jagód
barwniki: różowy, fioletowy, zielony (w różnym stopniu natężenia)

Biszkopt
Oddzielić białka od żółtek. Białka ubić, pod koniec ubijania dodać partiami cukier. Gdy się rozpuści, dodawać kolejno żółtka i jeszcze przez chwilę ubijać. Wsypać przesiane mąki. Wymieszać. Przygotować trzy ranty i rozdzielić masę. Do pierwszej dodać skórkę z cytryny. Do drugiej – maliny, a trzeciej – jagody. Piec w temperaturze 170°C przez około 40 minut (do suchego patyczka).

Krem
Śmietanę podgrzać do około 80°C. Dodać cukier i rozpuszczona w odrobinie wody żelatynę, wymieszać. Wsypać posiekaną czekoladę. Schłodzić i zmiksować z masłem do połączenia składników. Ponownie odstawić do schłodzenia. Na koniec zmiksować z serkiem mascarpone.

Frużelina z jagód i jeżyn
Owoce zagotować. Wsypać cukier i zredukować. Dodać cytrynę i rozpuszczoną żelatynę (owoce nie mogą być zbyt gorące). Wymieszać i schłodzić.

Krem cytrynowy
W garnku roztrzepać jajka i cukier, dodać masło i sok z cytryn. Cały czas mieszać na małym ogniu do uzyskania odpowiedniej konsystencji.

Krem maślany na bezie szwajcarskiej
Rozpuścić cukier w białkach. Dodać szczyptę soli. Białka roztrzepać w kąpieli wodnej do całkowitego rozpuszczenia cukru. Następnie przelać do misy miksera i ubijać aż do schłodzenia bezy. Dodać masło. Gdy masa będzie ubita, dodać ekstrakt malinowy.

Złożenie
Biszkopty przeciąć na blaty (mogą być różnej grubości; muszą być co najmniej cztery blaty). Śmietana będzie bazą każdego przełożenia. Przygotować trzy poncze: rozrobiona w niewielkiej ilości wody cytryna z brązowym cukrem, rozdrobnione w wodzie maliny oraz rozdrobnione w wodzie jagody. Kolejne blaty to: malinowy, jagodowy i dwa cytrynowe. Przełożenia: masa śmietanowa z malinami, masa śmietanowa z frużeliną oraz krem cytrynowy. Po złożeniu tort porządnie schłodzić, a następnie obłożyć kremem na bezie szwajcarskiej. Dekorację przygotować z tego samego kremu, ale zabarwionego różnymi kolorami.