Bake Off - Ale ciacho!

o programie

„Bake Off - Ale Ciacho!” już 23 grudnia w TVP2!

„Bake Off - Ale Ciacho!” już 23 grudnia w TVP2!

W piątej edycji „Bake Off – Ale ciacho!” udamy się w kulinarną podróż dookoła świata. Dwanaścioro uczestników wzbije się na wyżyny cukierniczych umiejętności, aby zadowolić wyśrubowane podniebienia jurorów. Najlepsi w Polsce amatorzy cukiernictwa zmierzą się z tradycyjnymi wypiekami kuchni polskiej oraz przysmakami inspirowanymi m.in. kuchnią gruzińską, angielską, francuską i amerykańską. Po raz pierwszy w historii polskiej edycji „Bake Off…”, uczestnicy będą musieli przygotować spektakularny, lewitujący tort!

Najlepsi z najlepszych będą mieli szansę stanąć do ostatecznej rywalizacji, w której wygraną jest tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 000 złotych!

Podobnie jak w poprzednich edycjach, wypieki ocenią jak zawsze merytoryczni, ale niepozbawieni szczypty poczucia humoru Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki. Ponownie zobaczymy także niezastąpione prowadzące – Marcelinę Zawadzką i Idę Nowakowską.

Wielki finał „Bake Off Junior!” za nami!

Wielki finał „Bake Off Junior!” za nami!

W ostatnim kulinarnym starciu zmierzyły się Julia, Gosia, Marysia i Ania. Na finalistki czekały dwa zadania. W pierwszej konkurencji musiały przygotować owocowe filiżanki szczęścia. Zadanie było trudne, jak ułożenie kostki Rubika, bo każda z dziewczyn miała zrobić dwie identyczne filiżanki. W drugiej, autorskiej, finalistki miały za zadanie upiec tort, inspirowany ulubionymi bajkami.Jurorzy dali im pełną dowolność.

Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceniło jury – Krzysztof Ilnicki i Michał Bryś. Rywalizacji przyglądały się także prowadzące Marcelina Zawadzka i Ida Nowakowska, a także rodziny finalistów oraz pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.

Mistrzem Wypieków została Małgosia, która zachwyciła jurorów nie tylko techniką wykonania tortu, ale również jego smakiem.

JURORZY

JURORZY

Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej oceni jury znane z programu „Bake off – Ale Ciacho!” Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki.

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

Marcelina Zawadzka – Gospodyni „Pytania na śniadanie”, dziennikarka, laureatka Telekamery Tele Tygodnia 2017 w kategorii Nadzieja Telewizji oraz plebiscytu Gwiazd Plejady 2018 w kategorii Gwiazda Stylu. Marcelina pochodzi z Malborka. W 2011 roku wygrała konkurs Miss Polonia, po którym nadeszły kolejne sukcesy w kraju i za granicą, m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. W 2015 roku była jedną z bohaterek programu „Przygarnij mnie”, w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi. W 2018 roku zadebiutowała w jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce „Na Sygnale”, gdzie gra rolę doktor Gabrieli.