Bake Off - Ale ciacho!

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Za nami decydujące starcie uczestników drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”. Do ostatecznej rozgrywki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i 50 tysięcy złotych stanęły Agata Stankiewicz, Justyna Pszczółka oraz Małgorzata Nagat. Która z nich zwyciężyła?

W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw.

W finale zmierzyły się ze sobą Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat i Justyna Pszczółka. Uczestniczki musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotowały tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Tytuł Polskiego Mistrza Wypieków50 tys. zł zdobyła Małgorzata Nagat.


Małgorzata Nagat z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed wyborem – pizza czy ciasto – zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.

Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceniło jury – Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Rywalizacji przyglądały  się prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.