Bake Off - Ale ciacho!

Charlotte Royal

Uwaga: przy komponowaniu całości pamiętaj że:
- Charlotte musi mieć minimum trzy kolory
- Musi być gustowna, estetyczna, precyzyjnie wykonana
- Musi mieć przemyślane połączenia smakowe

Rolada - przepis na dwie blachy

290 g białko
260 g cukier kryształ
170 g żółtko 100g masło
260g mąka pszenna
50g skrobia kukurydziana
Kakao/barwniki/matcha wg uznania (opcjonalnie)

Przygotować bezę francuską. Dodać żółtko, ręcznie mieszając. Zemulgować z rozpuszczonym masłem. Dodać suche składniki. Rozsmarować na dwóch blachach wyłożonych papierem. Upiec do koloru. Wyjąć z pieca. Jeden biszkopt od razu po wyjęciu z pieca posypać cukrem pudrem, przykryć materiałem obrócić i odkleić papier. Zawinąć delikatnie roladę w materiale. Odłożyć do wystygnięcia. Gdy wystygnie, ostrożnie rozwinąć, przesmarować cienko wybraną marmoladą. Zwinąć roladę już bez materiału i przełożyć na duży arkusz folii. Zawinąć na końcach jak cukierek i ciasno zrolować. Schłodzić w zamrażarce. Drugi biszkopt odłożyć jako spód do Charlotty.

Krem Chantilly
Zachować proporcje: 1000g śmietanki kremówki 36% - 16 g żelatyny – 80 g wody lub użyć fixu do ubijania śmietany.

Wykonać tyle kremu ile uważasz za stosowne. Krem podczas ubijania musi mieć nie więcej niż 6 stopni C. To jest baza do kremu Chantilly, samemu zdecydować o ilosci cukru i innych dodatków smakowych, czyli owoców, past, barwników, aromatów.

Montaż
Lekko zamrożoną roladę pokroić w plastry. Po każdym przekrojeniu wyczyścić nóż. Misę wyłożyć folią. Układać plastry rolady jak najbliżej siebie, aby uniknąć odstępów. Wylać krem (z dodatkami) i zamknąć całość wykrojonym biszkoptowym spodem. Intensywnie schłodzić przed wyjęciem z formy. Ułóż na paterze i udekoruj wg uznania.