Bake Off - Ale ciacho!

o programie

Zgłoś się do nowej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”

Zgłoś się do nowej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”

Jesteś pasjonatem domowych wypieków? Jeżeli Twoje ciasta, torty, babeczki i tarty królują na stołach podczas rodzinnych imprez i chcesz pochwalić się kulinarnym kunsztem przed milionami widzów, koniecznie zgłoś się do trzeciej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!”.

W poszukiwaniu nowego Polskiego Mistrza Wypieków ekipa „Bake Off – Ale Ciacho!” wyruszy do dziewięciu miast Polski: Torunia, Katowic, Gdańska, Krakowa, Poznania, Białegostoku, Wrocławia, Lublina i Warszawy.

Na wszystkich chętnych, którzy chcieliby pojawić się w trzeciej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” i przeżyć niezapomnianą przygodę, czekamy:

20 maja – Toruń – Hotel Bulwar, ul. Bulwar Filadelfijski 18, godz. 10-16
20 maja – Katowice – Novotel Katowice Centrum, al. Roździeńskiego 16, godz. 10-16

21 maja – Gdańsk – Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Jana Heweliusza 22, godz. 10-16
21 maja – Kraków – Novotel Kraków Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 5, godz. 10-16

27 maja – Poznań – Mercure Poznań Centrum, ul. Roosevelta 20, godz.10-16
27 maja – Białystok – Hotel Gołębiewski, ul. Pałacowa 7, godz. 10-16

28 maja – Wrocław – Mercure Wrocław Centrum, pl. Dominikański 1, godz.10-16
28 maja – Lublin – Mercure Lublin Centrum, Aleje Racławickie 12, godz.10-16

3 czerwca – Warszawa – Centrum Techniki Kulinarnej DORAM, ul. Racjonalizacji 5, godz. 10-16

Na casting koniecznie weź swój popisowy słodki lub wytrawny wypiek, który zachwyci naszą komisję.

Do trzeciej edycji kulinarnego show TVP2 możesz zgłosić się już teraz drogą elektroniczną. Autorski przepis wraz ze zdjęciami wypieku, wypełnioną ankietą (do pobrania na stronie programu oraz na profilu Facebook) i swoim zdjęciem wyślij na adres bakeoff@tvp.pl

Więcej informacji znajdziesz pod numerem telefonu 881-771-066.

Zapraszamy! Być może to właśnie Ty wygrasz kolejną edycję i otrzymasz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków!

ANKIETA ZGŁOSZENIOWA

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw.

W finale zmierzyły się ze sobą Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat i Justyna Pszczółka. Uczestniczki musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotowały tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Tytuł Polskiego Mistrza Wypieków50 tys. zł zdobyła Małgorzata Nagat.


Małgorzata Nagat z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed wyborem – pizza czy ciasto – zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.

Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceniło jury – Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Rywalizacji przyglądały  się prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.


Konkurs „Pytania na śniadanie” i „Bake off - Ale ciacho!”

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

Marcelina Zawadzka - dziennikarka i osobowość telewizyjna. Prowadząca „Pytanie na śniadanie". Marcelina pochodzi z Malborka, a w 2011 wygrała konkurs Miss Polonia, osiągając bardzo szybko kolejne sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą - m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. Marcelina w 2015 roku była jedną z bohaterek programu ,„Przygarnij mnie", w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi.

JURORZY

JURORZY

Dwunastu cukierników-amatorów przystąpi do walki o tytuł Króla Wypieków. Aby go zdobyć, będą musieli podołać wielu trudnym i podchwytliwym zadaniom, a ich pracy czujnie przyglądać się będą jurorzy.

Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Poniedziałkowe wydanie programu „Bake Off - Ale Ciacho!” w TVP2 obejrzało 1,5 mln widzów w grupie 4+, co przełożyło się na 12,5 proc. udziałów. Jest to wzrost o ponad 320 tys. widzów (2,7 punktów procentowych w udziałach) w porównaniu do odcinka premierowego.

Uczestnicy „Bake Off - Ale Ciacho!” walczą między sobą o tytuł polskiego Mistrza Wypieków. W nowym sezonie prowadzącymi są prezenterka Marcelina Zawadzka oraz tancerka i aktorka Dorota Czaja. Kulinarne poczynania 12 śmiałków ocenia dobrze znane widzom programu jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobywa tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto jest oceniony przez jurorów najniżej - musi opuścić program.


Program jest realizowany w oparciu o cieszący się ogromną popularnością brytyjski format „The Great Bake Off” stworzony przez Love Productions emitowany przez BBC1. „Bake off – Ale Ciacho!” w poniedziałki o godz. 21:45 w TVP2 Premierowe odcinki są również dostępne na www.vod.tvp.pl

Marcelina Zawadzka o „Bake Off – Ale Ciacho!”: - Boję się, że będę toczącą się kulką

Marcelina Zawadzka o „Bake Off – Ale Ciacho!”: - Boję się, że będę toczącą się kulką

Od kilku tygodni praca wre na planie najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji. Niemal codziennie prowadzące i jurorzy „Bake Off – Ale Ciacho!” smakują dziesiątków wypieków przygotowywanych przez uczestników walczących o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i 50 tysięcy złotych. Okazuje się, że to właśnie z degustacją ogromnych ilości smakołyków związane są największe obawy Marceliny Zawadzkiej i Doroty Czai.

- Jestem wielką fanką słodyczy i praca przy tego typu programie jest dla mnie ogromną frajdą. Wszystkie wypieki są apetyczne, pięknie pachną i wyglądają. Palce lizać... -
wyznaje Marcelina Zawadzka i od razu dodaje: - To może być też bardzo zgubne. Boję się, że przez te wszystkie pyszności czyhające na nas na każdym kroku, po zakończeniu zdjęć, będę toczącą się kulką (śmiech).

- Dlatego razem z Marcysią mamy niepisaną umowę, że wzajemnie pilnujemy się przed podjadaniem. O nasze sylwetki dbają również nasi cudowni uczestnicy, którzy biją nas po rękach, żebyśmy nie wyjadały im składników, co – przyznaję otwarcie – zdarza się notorycznie –
mówi Dorota Czaja.

Wspieranie się w niepodjadaniu nie jest jedyną rzeczą, która łączy nowe prowadzące „Bake Off – Ale Ciacho!”. 

- Z Marcysią nie znałyśmy się dotychczas zbyt dobrze, ale od razu między nami nawiązała się nić porozumienia. Mamy podobne temperamenty, poczucie humoru, wzajemnie się nakręcamy i – co odkryłyśmy niedawno – w kuchni nie przepadamy za tymi samymi rzeczami – zdradza z uśmiechem Dorota Czaja. 


Co czeka uczestników w drugim odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!”, który będziemy mogli zobaczyć w najbliższy poniedziałek o 21:45 w TVP2? Zobaczcie koniecznie materiał wideo, który dla Was przygotowaliśmy.

Druga edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” w nowej odsłonie już od marca w TVP2

Druga edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” w nowej odsłonie już od marca w TVP2

Już 6 marca na antenę TVP2 wraca „Bake Off – Ale Ciacho!” - najbardziej apetyczny program w polskiej telewizji, który pokochali widzowie Dwójki. Każdy z odcinków pierwszej edycji śledziło średnio 1,5 miliona widzów.

Przez 10 tygodni 12 uczestników – najlepszych cukierników-amatorów z całej Polski – będzie rywalizować o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in. kosmetolożka, artystka plastyk, urzędniczka, gospodyni domowa, fotografka, ekonomista, handlowiec i uczeń liceum.

W drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” uczestników opieką otoczą nowe prowadzące – Marcelina Zawadzka – dziennikarka telewizyjna, gospodyni programu „Pytanie na śniadanie”, laureatka tegorocznej Telekamery i Miss Polonia 2011 oraz Dorota Czaja – tancerka i aktorka znana m.in. z serialu „Tancerze".

W najnowszej edycji „Bake Off – Ale ciacho!” będą królowały lekkie wypieki idealne na wiosenne przyjęcia. Uczestnicy zmierzą się m.in. z wypiekami wielkanocnymi i tortami okolicznościowymi. Nie zabraknie też tematów takich jak chleb, czekolada, ciasteczka. Uczestnicy będą musieli poradzić sobie zarówno z wypiekami słodkimi, jak i wytrawnymi.

Kulinarne poczynania 12 śmiałków oceni dobrze znane widzom programu jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobędzie tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto zostanie oceniony przez jurorów najniżej - będzie musiał opuścić program.

W nowej odsłonie najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji nie zabraknie oczywiście Roberta Makłowicza, który będzie przewodnikiem po świecie wypieków. Po każdym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” widzowie będą mogli zobaczyć także kolejne odcinki „Bake Off – Ale przepis!”, w którym krytyk kulinarny i podróżnik, wspólnie z Gosią Molską i Krzysztofem Ilnickim, będą zgłębiać arkana wiedzy piekarniczej i cukierniczej, a to wszystko w zupełnie nowym miejscu.

Zdjęcia do drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” będą realizowane we wnętrzach zabytkowego, XIX-wiecznego Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej. Znajdująca się w zacisznym Parku Żeromskiego piękna budowla z obszernym dziedzińcem z przeszklonym dachem jest nie tylko atrakcją dla turystów i mieszkańców stolicy, ale również pełni funkcję centrum sztuki, kultury i biznesu.

Pierwszy odcinek drugiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” już w poniedziałek 6 marca  o godzinie 21:45 w TVP2.

„Bake Off – Ale Ciacho!” jest programem realizowanym na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach. To jeden z bezapelacyjnych hitów emitowanych w stacji BBC1 – w 2015 roku był najchętniej oglądanym programem w Wielkiej Brytanii z widownią na poziomie 15 milionów!

Producentem wykonawczym programu „Bake Off – Ale Ciacho!” jest firma Jake Vision.

Regulamin programu „Bake Off – Ale Ciacho!”

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Małgorzata Rybacka ma 36 lat i pochodzi z Lubrańca. Jest żoną i matką dwóch synów. Choć zaczęła piec ciasta dopiero kilka miesięcy temu, nie stanęło to na przeszkodzie, aby trafić do finału „Bake Off – Ale Ciacho!”.  W ostatecznym starciu jej konkurentem był najmłodszy uczestnik programu – 17-letni Antoni Rochala z Łodzi oraz poznanianka Agata Dobrzykowska. Na co dzień prowadząca warsztaty florystyczne i kulinarne.

Konkurs dla widzów rozstrzygnięty!

Konkurs dla widzów rozstrzygnięty!

Nagrodę rzeczową w postaci lodówki Multidoor z serii Chef Collection - model RF56J9041SR o wartości 9399,- zł brutto, wygrała Pani Milla Owsianna i jej tort Creme-Brulee.