Bake Off - Ale ciacho!

o programie

Ruszył casting do 4. edycji „Bake off – Ale ciacho!”

Mistrz wypieków!

Mistrz wypieków!

– Widziałem wiele tortów w wykonaniu zawodowych cukierników. Poziom jego wypieków był profesjonalny – mówi Michał Bryś po ogłoszeniu, że Tomasz Bączkowski został zwycięzcą programu „Bake off – Ale ciacho!”.

Jego przepis na deser o nazwie „Kto się ukrył w lesie” zachwycił jury. – Cieszy mnie to, że ktoś uznał mój talent – dodaje szczęśliwy Bączkowski. Jego radość, jest o tyle uzasadniona, że w finale miał trudnych przeciwników. Sylwia Bała i Daniel Coceancig byli wielokrotnie zachwalani przez jury za swoje przepisy. W ostatecznej konkurencji Sylwia zaproponowała tort z masą kawową i kremem malinowym, a Daniel – bezę szwajcarską z kremem morelowym.

W nagrodę, poza tytułem mistrza wypieków, Tomasz otrzymał główną nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Zapowiada, że koniec programu nie oznacza dla niego końca pieczenia. – Jak tylko ochłonę, zacznę planować i w dalszym ciągu będę szedł w obranym kierunku – zapewnia Bączkowski.

„Bake Off - Ale Ciacho!” przypadł do smaku widowni

„Bake Off - Ale Ciacho!” w nowym składzie

„Bake Off - Ale Ciacho!” w nowym składzie

W duecie z Marceliną Zawadzką widzowie mogą zobaczyć aktorkę filmową i teatralną Kasię Kołeczek. W „Bake Off - Ale Ciacho!” siła testosteronu zwiększyła się dwukrotnie. Wszystko za sprawą nowego jurora Michała Brysia, który wspólnie z Krzysztofem Ilnickim ocenia wypieki 12 uczestników programu. Michał Bryś jest gospodarzem felietonów wplecionych w każdy odcinek. Dzięki nim, widz uda się w niezwykle smakowitą podróż po kulinarnym świecie.

Najlepsi amatorzy-cukiernicy w Polsce przez 10 tygodni będą rywalizować o nagrodę główną - 50 tys. złotych oraz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków. W bitwie mierzą się ze sobą m.in.: informatyk, licealista, nauczyciel matematyki, germanistka oraz hodowca pszczół. Uczestnicy programu muszą popisać się kulinarną wiedzą przygotowując wytrawne i słodkie wypieki m.in. kuchni polskiej, włoskiej i francuskiej. Nie zabraknie tych idealnych na śniadanie i imprezę dla dzieci.

Kulinarna rywalizacja w trzeciej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!” rozgrywa się w nowej scenerii. Zdjęcia do programu realizowane są na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim.

Kulinarne show Dwójki realizowane jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach. Producentem wykonawczym jest firma Jake Vision.

Premierowe odcinki trzeciej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!”  w każdy poniedziałek o godzinie 21:45 w TVP2.

JURORZY

JURORZY

Dwunastu cukierników-amatorów przystąpi do walki o tytuł Króla Wypieków. Aby go zdobyć, będą musieli podołać wielu trudnym i podchwytliwym zadaniom, a ich pracy czujnie przyglądać się będą jurorzy.

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

Marcelina Zawadzka – gospodyni ,,Pytania na śniadanie", dziennikarka, laureatka Telekamery Tele Tygodnia 2017 w kategorii Nadzieja Telewizji. Marcelina pochodzi z Malborka. W 2011 roku wygrała konkurs Miss Polonia, po którym nadeszły kolejne sukcesy w kraju i za granicą, m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. W 2015 roku była jedną z bohaterek programu ,,Przygarnij mnie", w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi.

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw.

W finale zmierzyły się ze sobą Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat i Justyna Pszczółka. Uczestniczki musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotowały tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Tytuł Polskiego Mistrza Wypieków50 tys. zł zdobyła Małgorzata Nagat.


Małgorzata Nagat z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed wyborem – pizza czy ciasto – zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.

Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceniło jury – Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Rywalizacji przyglądały  się prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.


Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Poniedziałkowe wydanie programu „Bake Off - Ale Ciacho!” w TVP2 obejrzało 1,5 mln widzów w grupie 4+, co przełożyło się na 12,5 proc. udziałów. Jest to wzrost o ponad 320 tys. widzów (2,7 punktów procentowych w udziałach) w porównaniu do odcinka premierowego.

Uczestnicy „Bake Off - Ale Ciacho!” walczą między sobą o tytuł polskiego Mistrza Wypieków. W nowym sezonie prowadzącymi są prezenterka Marcelina Zawadzka oraz tancerka i aktorka Dorota Czaja. Kulinarne poczynania 12 śmiałków ocenia dobrze znane widzom programu jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobywa tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto jest oceniony przez jurorów najniżej - musi opuścić program.


Program jest realizowany w oparciu o cieszący się ogromną popularnością brytyjski format „The Great Bake Off” stworzony przez Love Productions emitowany przez BBC1. „Bake off – Ale Ciacho!” w poniedziałki o godz. 21:45 w TVP2 Premierowe odcinki są również dostępne na www.vod.tvp.pl

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Wielki finał „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Małgorzata Rybacka ma 36 lat i pochodzi z Lubrańca. Jest żoną i matką dwóch synów. Choć zaczęła piec ciasta dopiero kilka miesięcy temu, nie stanęło to na przeszkodzie, aby trafić do finału „Bake Off – Ale Ciacho!”.  W ostatecznym starciu jej konkurentem był najmłodszy uczestnik programu – 17-letni Antoni Rochala z Łodzi oraz poznanianka Agata Dobrzykowska. Na co dzień prowadząca warsztaty florystyczne i kulinarne.