Bake Off - Ale ciacho!

o programie

Ruszają castingi do „Bake Off – Junior”!

Startuje smakowite „Bake Off – Ale Ciacho!”

Startuje smakowite „Bake Off – Ale Ciacho!”

Przed najlepszymi amatorami wypieków niezwykle trudne i czasochłonne wyzwania, których dotychczas w „Bake Off - Ale Ciacho!” jeszcze nie było. Torty weselne, wielkanocne wypieki, budowle z własnoręcznie wypiekanych herbatników i torty święcące w ciemności to tylko kilka z 20 konkurencji, w których zmierzą się uczestnicy czwartej edycji popularnego show kulinarnego TVP2.

O nagrodę główną – tytuł Polskiego Mistrza Wypieków i 50 tysięcy złotych, walczyć będą śmiałkowie, którzy zostali wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wśród nich znaleźli się m.in. gospodyni domowa, nauczyciel, studentka dietetyki, licealistka i socjolog.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, kulinarnym poczynaniom uczestników przyglądać się będą prowadzące Marcelina Zawadzka i Kasia Kołeczek. Smak, wykonanie i wygląd wypieków oceni jak zawsze surowe jury Krzysztof Ilnicki i Michał Bryś. Po każdym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” jurorów zobaczymy także w cyklu „Bake Off – Ale Przepis!”, w którym widzowie poznają ciekawe receptury na przepyszne smakołyki.

Kulinarny show Dwójki „Bake Off – Ale Ciacho!” realizowany jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach.

Premierowe odcinki czwartej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!” już od 4 marca, w każdą niedzielę o godz. 15.20 w TVP2. Premierowe odcinki dostępne na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Czwarta edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” z nową godziną oraz dniem emisji!

Czwarta edycja „Bake Off – Ale Ciacho!” z nową godziną oraz dniem emisji!

Z ponad 300 osób, które zgłosiły się na casting do czwartej edycji najbardziej apetycznego programu w polskiej telewizji, wybrano finałową dwunastkę, która powalczy o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków oraz 50 tysięcy złotych.

Po raz pierwszy w historii polskiej edycji programu amatorzy wypieków będą musieli przygotować m.in.: budowle z własnoręcznie wypiekanych herbatników, mrożone desery, torty weselne oraz drip cake – jeden z najpopularniejszych obecnie rodzajów tortów polanych czekoladą. W programie nie zabraknie także wielkanocnych ciast i ciasteczek.

W czwartej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” pojawią się także wyjątkowi goście. Wypieki uczestników ocenią gwiazdy polskiej telewizji, goście z Francji, mistrzyni dekorowania tortów oraz finaliści pierwszej polskiej edycji programu „The Voice Kids”.

Na straży receptur i technik wypieków stać będą znani i lubiani przez widzów Dwójki jurorzy Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki – duet, który z pewnością niejednokrotnie do tej beczki miodu doda łyżkę dziegciu. Po każdym odcinku „Bake Off – Ale Ciacho!” jurorów zobaczymy także w cyklu „Bake Off – Ale Przepis!”, w którym widzowie będą mogli zgłębić tajniki cukiernictwa.

Na straży dobrego samopoczucia uczestników oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery wypełnionej śmiechem i dobrą zabawą będą stały prowadzące – Marcelina Zawadzka i Katarzyna Kołeczek.

Po raz drugi w historii polskiej edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” zdjęcia do programu będą realizowane we wnętrzach zabytkowego, XIX-wiecznego Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej. Historyczna budowla z obszernym dziedzińcem z przeszklonym dachem znajduje się w zacisznym Parku Żeromskiego.

Nowa edycja to także zupełnie nowa scenografia, tym razem przywodząca na myśl klimatyczne cukierenki. Jak zawsze będzie pastelowo i niezwykle nastrojowo.

Kulinarny show Dwójki „Bake Off – Ale Ciacho!” realizowany jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach. Producentem wykonawczym jest firma Jake Vision.

Mistrz wypieków!

Mistrz wypieków!

– Widziałem wiele tortów w wykonaniu zawodowych cukierników. Poziom jego wypieków był profesjonalny – mówi Michał Bryś po ogłoszeniu, że Tomasz Bączkowski został zwycięzcą programu „Bake off – Ale ciacho!”.

Jego przepis na deser o nazwie „Kto się ukrył w lesie” zachwycił jury. – Cieszy mnie to, że ktoś uznał mój talent – dodaje szczęśliwy Bączkowski. Jego radość, jest o tyle uzasadniona, że w finale miał trudnych przeciwników. Sylwia Bała i Daniel Coceancig byli wielokrotnie zachwalani przez jury za swoje przepisy. W ostatecznej konkurencji Sylwia zaproponowała tort z masą kawową i kremem malinowym, a Daniel – bezę szwajcarską z kremem morelowym.

W nagrodę, poza tytułem mistrza wypieków, Tomasz otrzymał główną nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Zapowiada, że koniec programu nie oznacza dla niego końca pieczenia. – Jak tylko ochłonę, zacznę planować i w dalszym ciągu będę szedł w obranym kierunku – zapewnia Bączkowski.

„Bake Off - Ale Ciacho!” przypadł do smaku widowni

„Bake Off - Ale Ciacho!” w nowym składzie

„Bake Off - Ale Ciacho!” w nowym składzie

W duecie z Marceliną Zawadzką widzowie mogą zobaczyć aktorkę filmową i teatralną Kasię Kołeczek. W „Bake Off - Ale Ciacho!” siła testosteronu zwiększyła się dwukrotnie. Wszystko za sprawą nowego jurora Michała Brysia, który wspólnie z Krzysztofem Ilnickim ocenia wypieki 12 uczestników programu. Michał Bryś jest gospodarzem felietonów wplecionych w każdy odcinek. Dzięki nim, widz uda się w niezwykle smakowitą podróż po kulinarnym świecie.

Najlepsi amatorzy-cukiernicy w Polsce przez 10 tygodni będą rywalizować o nagrodę główną - 50 tys. złotych oraz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków. W bitwie mierzą się ze sobą m.in.: informatyk, licealista, nauczyciel matematyki, germanistka oraz hodowca pszczół. Uczestnicy programu muszą popisać się kulinarną wiedzą przygotowując wytrawne i słodkie wypieki m.in. kuchni polskiej, włoskiej i francuskiej. Nie zabraknie tych idealnych na śniadanie i imprezę dla dzieci.

Kulinarna rywalizacja w trzeciej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!” rozgrywa się w nowej scenerii. Zdjęcia do programu realizowane są na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim.

Kulinarne show Dwójki realizowane jest na podstawie brytyjskiego formatu „The Great British Bake Off” stworzonego przez Love Productions i pokazywanego w ponad 20 krajach. Producentem wykonawczym jest firma Jake Vision.

Premierowe odcinki trzeciej edycji „Bake Off - Ale Ciacho!”  w każdy poniedziałek o godzinie 21:45 w TVP2.

JURORZY

JURORZY

Dwunastu cukierników-amatorów przystąpi do walki o tytuł Króla Wypieków. Aby go zdobyć, będą musieli podołać wielu trudnym i podchwytliwym zadaniom, a ich pracy czujnie przyglądać się będą jurorzy.

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

Marcelina Zawadzka – gospodyni ,,Pytania na śniadanie", dziennikarka, laureatka Telekamery Tele Tygodnia 2017 w kategorii Nadzieja Telewizji. Marcelina pochodzi z Malborka. W 2011 roku wygrała konkurs Miss Polonia, po którym nadeszły kolejne sukcesy w kraju i za granicą, m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. W 2015 roku była jedną z bohaterek programu ,,Przygarnij mnie", w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi.

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

Finał II edycji „Bake Off – Ale Ciacho!” za nami!

W kulinarnym programie Dwójki wzięło udział 12 uczestników. Do finału dotarli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Piekli m.in. słodkie bezy, serniki i torty oraz wytrawne tarty. Jury brało pod uwagę smak i wygląd wypieków, a także technikę przygotowania poszczególnych potraw.

W finale zmierzyły się ze sobą Agata Stankiewicz, Małgorzata Nagat i Justyna Pszczółka. Uczestniczki musiały wykorzystać całą swoją wiedzę, wszystkie umiejętności i wykazać się ogromną kreatywnością. W pierwszej konkurencji przygotowały tort komunijny, a w drugiej swój popisowy wypiek. Tytuł Polskiego Mistrza Wypieków50 tys. zł zdobyła Małgorzata Nagat.


Małgorzata Nagat z wykształcenia jest plastykiem-kulturoznawcą. Współpracuje z agencją eventową jako animator. Nie jest wielbicielką cukru, więc stając przed wyborem – pizza czy ciasto – zawsze wybierze pizzę. Do swoich słodkości przemyca wytrawne elementy i stara się z nich stworzyć idealną słodko-słoną kompozycję. Uwielbia połączenia słodyczy z przyprawami, ziołami i kwiatami. W dziedzinie kulinariów jest zupełnym samoukiem.

Smak, wygląd i wykonanie wypieków oceniło jury – Gosia Molska i Krzysztof Ilnicki. Rywalizacji przyglądały  się prowadzące program Marcelina Zawadzka i Dorota Czaja oraz rodziny finalistów i pozostali uczestnicy programu, którzy nie dotarli do finałowego odcinka.


Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Smakowite „Bake Off - Ale Ciacho!” rośnie jak na drożdżach

Poniedziałkowe wydanie programu „Bake Off - Ale Ciacho!” w TVP2 obejrzało 1,5 mln widzów w grupie 4+, co przełożyło się na 12,5 proc. udziałów. Jest to wzrost o ponad 320 tys. widzów (2,7 punktów procentowych w udziałach) w porównaniu do odcinka premierowego.

Uczestnicy „Bake Off - Ale Ciacho!” walczą między sobą o tytuł polskiego Mistrza Wypieków. W nowym sezonie prowadzącymi są prezenterka Marcelina Zawadzka oraz tancerka i aktorka Dorota Czaja. Kulinarne poczynania 12 śmiałków ocenia dobrze znane widzom programu jury – dziennikarka kulinarna i podróżniczka, Gosia Molska oraz Krzysztof Ilnicki, uznany przez Europejską Akademię Gastronomiczną za najlepszego cukiernika w Polsce. W każdym odcinku najlepszy uczestnik zdobywa tytuł Gwiazdy Wypieków Tygodnia, a ten, kto jest oceniony przez jurorów najniżej - musi opuścić program.


Program jest realizowany w oparciu o cieszący się ogromną popularnością brytyjski format „The Great Bake Off” stworzony przez Love Productions emitowany przez BBC1. „Bake off – Ale Ciacho!” w poniedziałki o godz. 21:45 w TVP2 Premierowe odcinki są również dostępne na www.vod.tvp.pl