Bake Off - Ale ciacho!

o programie

„Bake Off Junior" z nową godziną oraz dniem emisji!

„Bake Off Junior" z nową godziną oraz dniem emisji!

12 uczestników „Bake Off - Junior” przez 10 tygodni rywalizuje o nagrodę główną 25 tys. złotych oraz tytuł Polskiego Mistrza Wypieków. W pierwszej polskiej edycji „Bake Off Junior” prowadzącymi są prezenterka Marcelina Zawadzka i tancerka Ida Nowakowska. Kulinarne umiejętności, wyobraźnię i kreatywność uczestników ocenia Krzysztof Ilnicki oraz Michał Bryś.

W czwartym odcinku „Bake Off Junior” uczestnicy wyruszą w cukierniczą podróż warszawską trasą W-Z. Ich zadaniem będzie przygotowanie wuzetki. Deser musi składać się kolejno z biszkoptu - kakaowego i czekoladowego, własnoręcznie wykonanego dżemu, bitej śmietany oraz pomady czekoladowej.

Polskie wuzetkowe tiramisu powinno być zrobione w szklanym pucharku. Kolejnym zadaniem, z którym zmierzą się juniorzy, będzie przygotowanie karpatki w postaci eklerki z trzema wierzchołkami. To wszystko polane białym lukrem, posypane cukrem pudrem. Najważniejsze będzie wnętrze eklerki - śnieżnobiały krem powinien posiadać kremową, delikatną konsystencję.

„Bake Off Junior” niedziela, godz. 15.15 w TVP2

Wielka wojna na torty Zawadzkiej i Nowakowskiej

Wielka wojna na torty Zawadzkiej i Nowakowskiej

Prowadzące Marcelina Zawadzka i Ida Nowakowska, jurorzy Krzysztof Ilnicki i Michał Bryś oraz 12 uczestników, wzięło udział w wielkiej wojnie na torty na planie pierwszej polskiej edycji brytyjskiego hitu telewizyjnego „Bake Off Junior”.

Podczas prawie godzinnej zabawy nie było możliwości, aby ktokolwiek uniknął bitej śmietany, kremu i biszkoptu na głowie lub na twarzy.

Co ciekawe, o bitwie na torty od zawsze marzyły prowadzące kulinarny show TVP2 – Marcelina Zawadzka i Ida Nowakowska.

– Kiedy dowiedziałam się, że w końcu będę mogła obrzucić kogoś ciastem, poczułam się jak mała dziewczynka, która dostała najwspanialszy prezent na świecie – śmieje się Zawadzka.

– Chyba każdy z nas marzył o tym, aby wziąć udział w takiej słodkiej bitwie. Dzięki pracy na planie „Bake Off Junior” miałam okazję zrobić to po raz pierwszy. Możliwość rzucenia tortem w Marcelinę była naprawdę świetną zabawą – dodaje Ida Nowakowska.

Przypomnijmy, że nowy show startuje już 6 września o godzinie 20:45 w TVP2. W kulinarnych zmaganiach wezmą udział dzieci w wieku 8-14 lat, które przez dziesięć tygodni będą walczyły o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków „Bake Off Junior” i nagrodę pieniężną – 25 tysięcy złotych.

„Bake Off Junior” – premiera jesienią w TVP2

„Bake Off Junior” – premiera jesienią w TVP2

Do walki o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków „Bake Off Junior” i 25 tysięcy złotych, stanie 12 dzieci w wieku 8-14 lat. Jurorzy programu - Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki przygotowali aż 20 konkurencji, w trakcie których ocenią umiejętności, wyobraźnię i kreatywność uczestników pierwszej polskiej edycji „Bake Off Junior”. Młodzi adepci sztuki cukierniczej będą musieli przygotować m.in.: drip cake, pizzę, babeczki, tartę warzywną i francuskie naleśniki.

Uczestnicy będą musieli trzymać się wyznaczonych zadań i nie będą mogli przekroczyć czasu na ich wykonanie. Wielka, kolorowa kuchnia kulinarnego show umiejscowiona na terenie malowniczego, neorenesansowego pałacyku nad Zalewem Zegrzyńskim, będzie areną, na której dojdzie do najpyszniejszej rywalizacji w polskiej telewizji. Ida Nowakowska debiutująca w jest jedną z najbardziej utytułowanych tancerek w Polsce i idealnym przykładem, jak pasja z dzieciństwa może stać się całym życiem. Wspólnie z dotychczasową prowadzącą, Marceliną Zawadzką, będą dbały o atmosferę, komfort i dobre samopoczucie juniorów na planie.

Kulinarny show Dwójki realizowany jest na podstawie brytyjskiego formatu „Junior Bake Off” stworzonego przez Love Productions. Producentem wykonawczym jest firma Jake Vision.

JURORZY

JURORZY

Kulinarne zmagania najmłodszych adeptów sztuki cukierniczej oceni jury znane z programu „Bake off – Ale Ciacho!” Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki.

PROWADZĄCE

PROWADZĄCE

marcelina Zawadzka – Gospodyni „Pytania na śniadanie”, dziennikarka, laureatka Telekamery Tele Tygodnia 2017 w kategorii Nadzieja Telewizji oraz plebiscytu Gwiazd Plejady 2018 w kategorii Gwiazda Stylu. Marcelina pochodzi z Malborka. W 2011 roku wygrała konkurs Miss Polonia, po którym nadeszły kolejne sukcesy w kraju i za granicą, m.in. w konkursie Miss Universe. Marcelina jest pasjonatką sportów ekstremalnych, uprawia drift, motocross i survival. W 2015 roku była jedną z bohaterek programu „Przygarnij mnie”, w którym widzowie mogli śledzić wspólne losy Marceliny i jej adoptowanej suczki Abi. W 2018 roku zadebiutowała w jednym z najpopularniejszych seriali w Polsce „Na Sygnale”, gdzie gra rolę doktor Gabrieli.